6,042
Dziś Piątek
2023-03-31

Obserwuj, na które z produktów i usług w powiecie Gliwice rośnie liczba przetargów z wykorzystaniem środków unijnych

Aktualizacja: dzisiaj18:25
Zespół OWG-info
Udostępnij artykuł:
MAR_euro_orange_1000x550.jpg

NA DZISIAJ – 2023-03-31 Obejrzyj, na które produkty i usługi w powiecie Gliwice wzrasta obecnie liczba przetargów z dotacjami unijnymi

Opis
W artykule prezentujemy informacje dotyczące przetargów publikowanych przez beneficjentów korzystających z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności w celu realizacji zasady konkurencyjności.
Zasada konkurencyjności łączy obowiązki ogłoszeniodawcy, korzystającego z dofinansowania ze środków unijnych, z uprawnieniami potencjalnych wykonawców. Wynika to z treści art. 43 ustawy o finansach publicznych (Dz.U. 2009 nr 157 poz. 1240). Prawo realizacji zadań finansowanych ze środków publicznych przysługuje ogółowi podmiotów.
Dane w artykule są oparte na systemie klasyfikacji zamawianych towarów oraz usług czyli Wspólnym Słowniku Zamówień CPV (ang. Common Procurement Vocabulary), który obejmuje ok. 9 tys. pozycji.
W naszym serwisie owg.pl zgrupowaliśmy je w 873 kategorie i to właśnie one są podawane w rankingach.
Informacje ogólne
1.Analizę wykonano: 2023-03-31 godz: 18:33:28
2.Ilość wszystkich firm w powiecie Gliwice wynosi: 36401
3.Ilość firm AKTYWNYCH w powiecie Gliwice wynosi: 20035
Pierwsze miejsce
Przyglądając się tym dziedzinom, dla których obecnie w powiecie Gliwice najszybciej rośnie zainteresowanie finansowaniem przedsięwzięć ze środków unijnych, zauważymy, że za okres 1-31 marzec 2023 pod względem liczby pojawiających się ogłoszeń przetargowych na pierwsze miejsce bardzo wyraźnie wysuwają się Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze4 z liczbą 5 przetargów.
Drugie miejsce
Na drugim miejscu widzimy Nasiona i owoce oleiste. Liczba publikowanych ogłoszeń przetargowych wzrosła w tym obszarze o 3.
Trzecie miejsce
Na trzecim miejscu znajdziemy Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania. Ilość publikowanych ogłoszeń przetargowych z tej dziedziny wzrosła o 2.
Produkty i usługi z dotacją UE dla podmiotów w powiecie Gliwice za okres 1-31 marzec 2023
Miejsce
Produkty i usługi
Zmiana ilości przetargów
${li_top_txt}
1
Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze4
5
2
Nasiona i owoce oleiste
3
3
Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
2
4
Zestawy badawcze
2
5
Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
2
6
Usługi edukacyjne
2
7
Usługi drukowania, publikowania i podobne
2
8
Rekrutacja pracowników i pozyskiwanie personelu
2
9
Roboty budowlane w zakresie budowy zakładów produkcyjnych
2
10
Gospodarstwa rolne
1

W REGIONACH Panorama regionu – zobacz produkty i usługi, na które w Twoim regionie rośnie liczba przetargów z dofinansowaniem UE

Wybierz region:
Trwa pobieranie danych...

HISTORIA Prześledź, jak w poprzednich miesiącach w powiecie Gliwice wzrastała liczba przetargów na produkty i usługi dotowane przez UE

Wybierz okres:
Trwa pobieranie danych...

PROGNOZA Popatrz, w których branżach w powiecie Gliwice prawdopodobnie będzie rosła liczba przetargów z wykorzystaniem środków UE

Trwa pobieranie danych...